לחצו לחיוג
Tech-Pc
שירות טכנאי מחשבים מקצועי מייקרוסופט Apple עד הבית שלך
טכנאי PC מחשבים
שירות בווצאפ לתיקון מחשבים מייקרוסופט ואפל
ווצאפ טכנאי מחשבים
טכנאי מחשבים

אתרינו Tech-Pc.co.il הינו אתר שירות טכנאי מחשבים עד הבית שירות תיקון מחשבים נייחים וניידים מייקרוסופט ואפל
פתיתת קריאה!
ספק כוח

החלפת ספק כח במחשב

מה הוא ספק כוח?

המונח שנקרא ספק כוח למחשב, או שנאי הוא רכיב אלקטרוני אשר מטרתו לספק זרם ומתח חשמליים למעגל האלקטרוני של המערכת איתה הוא עובד, והוא הכרחי לפעילות השוטפת שלה. אך חשיבותו הרבה בולטת דווקא בשעות תקלה, כמו למשל בשעת קצר חשמלי (זרם גדול מדי), אז תפקידו העיקרי של ספקי או שנאי כוח  למחשב הוא לספק מתח יציב שבעצם יגן על המערכת. ספק כוח כולל גם רכיבי קירור, בדרך כלל מאווררים קטנים, אשר מיועדים לשמור על טמפרטורה יציבה ותקינה של הספק.

ספק כוח – הלב האמיתי של המחשב הביתי

מרבית האנשים אינם מודעים לעובדה לספק הכוח ישנה חשיבות מרובה במערכת המחשב הביתי. נהוג לחשוב כי ליבו של המחשב הוא המעבד, אך ספק כוח הוא רכיב בעל חשיבות לא פחותה, כיוון שהוא מספק ומווסת את המתח והזרם החשמלי הנחוץ לפעילות התקינה של כל רכיבי המחשב השונים. מעבר לכך, ספק כוח יכול, ולמעשה אמור, למנוע כל מיני תקלות ומצבים כמו שריפה של רכיבים במחשב, או חס וחלילה של המחשב כולו, כאשר במקרה הכי גרוע יישרף רק ספק הכוח כשהוא "מקריב את עצמו" כך שלא יישרפו חלקים אחרים.

כיצד נזהה ספק כוח טוב?

ספק כוח איכותי למחשב שלנו יהיה מיוצר קודם כל על ידי חברה אמינה ובעלת שם בסוגי ספקי הכוח, ויכלול מרכיבים פנימיים מהשורה הראשונה, וכך גם יספק זרמים יציבים למחשב. לעומת זאת, מה שנקרא ספק כוח ג'נרי יהיה מורכב מחלקים זולים יחסית, ויספק מתחים לא יציבים, אשר עלולים לגרום לאי יציבות של כל המערכת, ויהיו מיוצרים לרוב על ידי חברות עלומות שם. בדרך כלל המחיר של הספק יהווה איזושהי אינדיקציה לאיכותו, וכך יהיה קל יותר להבדיל בין ספק איכותי לבין ספק ג'נרי. לדוגמא, אם ספק כוח של 800 וואט יעלה 200 שקלים חדשים נדע שלא מדובר בספק איכותי ואמין, ולא יהיה כדאי לרכוש אותו.

לכן, מכל הסיבות שצוינו, מומלץ ביותר להשקיע ברכישת ספק כוח איכותי למחשב שלך, שיאריך חיים למחשב וישאיר אתכם בלב שקט בנוגע לאפשרות שהמערכת תקרוס או תישרף לפתע.

שירות טכנאי מחשבים בעיר

ספק כוח למחשב - לחצו לחיוג לטכנאי מחשבים

כתיבת תגובה